fetchmail 6.4.0.rc4 - en to ca translation catalogue (707 entries)

en: 
    Caught SIGINT... bailing out.
ca: 
    SIGINT interceptat... es deixa estar.

en: 
    However, if you HAVE changed your account details since starting the
    fetchmail daemon, you need to stop the daemon, change your configuration
    of fetchmail, and then restart the daemon.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
ca: 
    Ara bé, si heu canviat els paràmetres d'aquest compte des de que s'ha
    iniciat el dimoni fetchmail, haureu d'aturar el dimoni, canviar la
    configuració, i reiniciar-lo.
    
    El fetchmail continuarà intentant la connexió a cada cicle, però no us
    enviarà més avisos fins que es restableixi el servei.

en:       --auth        authentication type (see manual)
ca:       --auth        tipus d'autenticació (vegeu el manual)

en:       --bad-header {reject|accept}
                        specify policy for handling messages with bad headers
ca:       --bad-header {reject|accept}
                        política de missatges que contenen capçaleres errònies

en:       --bsmtp       set output BSMTP file
ca:       --bsmtp       fitxer BSMTP de sortida

en:       --fastuidl    do a binary search for UIDLs
ca:       --fastuidl    cerca identificadors mitjançant una cerca binària

en:       --fetchdomains fetch mail for specified domains
ca:       --fetchdomains recull el correu pels dominis especificats

en:       --fetchsizelimit set fetch message size limit
ca:       --fetchsizelimit mida màxima dels missatges

en:       --idle        tells the IMAP server to send notice of new messages
ca:       --idle        diu al servidor IMAP que notifiqui l'arribada de missatges

en:       --invisible   don't write Received & enable host spoofing
ca:       --invisible   no afegeix línies Received als missatges

en:       --limitflush  delete oversized messages
ca:       --limitflush  esborra els missatges de mida excessiva

en:       --lmtp        use LMTP (RFC2033) for delivery
ca:       --lmtp        lliura els missatges via LMTP (RFC2033)

en:       --nobounce    redirect bounces from user to postmaster.
ca:       --nobounce    retorna els missatges no lliurats al postmaster

en:       --nosoftbounce fetchmail deletes permanently undeliverable messages.
ca:       --nosoftbounce esborra permanentment els missatges no lliurats

en:       --nosslcertck skip strict server certificate check (insecure)
ca:       --nosslcertck omet la verificació estricta del certificat (insegur)

en:       --nosyslog    turns off use of syslog(3)
ca:       --nosyslog    deshabilita l'ús de syslog(3)

en:       --pidfile     specify alternate PID (lock) file
ca:       --pidfile     fitxer de bloqueig alternatiu

en:       --plugin      specify external command to open connection
ca:       --plugin      ordre externa per obrir una connexió

en:       --plugout     specify external command to open smtp connection
ca:       --plogout     ordre externa per obrir una connexió smtp

en:       --port        TCP port to connect to (obsolete, use --service)
ca:       --port        port TCP/IP on connectar-se (obsolet, useu --service)

en:       --postmaster  specify recipient of last resort
ca:       --postmaster  destinatari d'última instància

en:       --principal   mail service principal
ca:       --principal   principal del servei de correu

en:       --showdots    show progress dots even in logfiles
ca:       --showdots    inclou marques de progressió als fitxers de registre

en:       --smtpname    set SMTP full name username@domain
ca:       --smtpname    nom d'usuari SMTP complet (nomusuari@domini)

en:       --softbounce  keep permanently undeliverable messages on server (default).
ca:       --softbounce  deixa els missatges no lliurats al servidor (predet.)

en:       --ssl         enable ssl encrypted session
ca:       --ssl         encripta la connexió amb ssl

en:       --sslcert     ssl client certificate
ca:       --sslcert     certificat ssl del client

en:       --sslcertck   do strict server certificate check (recommended)
ca:       --sslcertck   verifica el certificat (recomanat)

en:       --sslcertfile path to trusted-CA ssl certificate file
ca:       --sslcertfile fitxer de certificats ssl d'ACs confiables

en:       --sslcertpath path to trusted-CA ssl certificate directory
ca:       --sslcertpath directori de certificats ssl d'ACs confiables

en:       --sslcommonname  expect this CommonName from server (discouraged)
ca:       --sslcommonname  accepta aquest nom com a nom del servidor (no recomanat)

en:       --sslfingerprint fingerprint that must match that of the server's cert.
ca:       --sslfingerprint empremta del certificat del servidor

en:       --sslkey      ssl private key file
ca:       --sslkey      fitxer que conté la clau ssl privada

en:       --sslproto    force ssl protocol (see manual)
ca:       --sslproto    força l'ús d'ssl (vegeu el manual)

en:       --syslog      use syslog(3) for most messages when running as a daemon
ca:       --syslog      en mode dimoni, registra l'activitat via syslog(3)

en:       --tracepolls  add poll-tracing information to Received header
ca:       --tracepolls  afegeix una capçalera Received

en:     attacks by a dishonest service are possible.)
ca:     per repetició per part d'un servei deshonest).

en:     cannot be sure you are talking to the
ca:     podeu estar segurs d'estar parlant amb el

en:     prevent you logging in, but means you
ca:     que entreu al sistema, però vol dir que no

en:     service that you think you are (replay
ca:     servei que us penseu (són possibles atacs

en:    Do linear search of UIDs during each poll (--fastuidl 0).
ca:    Es fa cerca lineal sempre (--fastuidl 0).

en:   %d UIDs saved.
ca:   S'han desat %d identificadors.

en:   %d message  %d octets long deleted by fetchmail. |   %d messages %d octets long deleted by fetchmail.
ca[0]:   %d missatge de %d octets eliminat pel fetchmail.
ca[1]:   %d missatges, %d octets en total, eliminats pel fetchmail.

en:   %d message  %d octets long skipped by fetchmail. |   %d messages %d octets long skipped by fetchmail.
ca[0]:   %d missatge de %d octets no recollit pel fetchmail.
ca[1]:   %d missatges, %d octets en total, no recollits pel fetchmail.

en:   -?, --help        display this option help
ca:   -?, --help        mostra aquesta ajuda

en:   -B, --fetchlimit  set fetch limit for server connections
ca:   -B, --fetchlimit  nombre màxim de missatges recollits per connexió

en:   -D, --smtpaddress set SMTP delivery domain to use
ca:   -D, --smtpaddress domini usat en el lliurament via SMTP

en:   -E, --envelope    envelope address header
ca:   -E, --envelope    capçalera que conté l'adreça del destinatari

en:   -F, --flush       delete old messages from server
ca:   -F, --flush       esborra els missatges vells del servidor

en:   -I, --interface   interface required specification
ca:   -I, --interface   interfície de xarxa necessària

en:   -K, --nokeep      delete new messages after retrieval
ca:   -K, --nokeep      esborra els missatges nous després de recollir-los

en:   -L, --logfile     specify logfile name
ca:   -L, --logfile     fitxer de registre d'activitat

en:   -M, --monitor     monitor interface for activity
ca:   -M, --monitor     monitora l'activitat de la interfície de xarxa

en:   -N, --nodetach    don't detach daemon process
ca:   -N, --nodetach    funciona en mode dimoni, però en primer terme

en:   -P, --service     TCP service to connect to (can be numeric TCP port)
ca:   -P, --service     servei TCP/IP al qual connectar-se (o número de port)

en:   -Q, --qvirtual    prefix to remove from local user id
ca:   -Q, --qvirtual    prefix que es suprimeix del nom d'usuari local

en:   -S, --smtphost    set SMTP forwarding host
ca:   -S, --smtphost    lliura els missatges via SMTP

en:   -U, --uidl        force the use of UIDLs (pop3 only)
ca:   -U, --uidl        força l'ús d'identificadors (només pop3)

en:   -V, --version     display version info
ca:   -V, --version     mostra informació sobre la versió

en:   -Z, --antispam,   set antispam response values
ca:   -Z, --antispam,   codis de resposta del servidor considerats antispam

en:   -a, --[fetch]all  retrieve old and new messages
ca:   -a, --[fetch]all  recull tots els missatges, tant nous com vells

en:   -b, --batchlimit  set batch limit for SMTP connections
ca:   -b, --batchlimit  nombre màxim de missatges enviats en bloc via SMTP

en:   -c, --check       check for messages without fetching
ca:   -c, --check       comprova si hi ha correu sense recollir-lo

en:   -d, --daemon      run as a daemon once per n seconds
ca:   -d, --daemon      funciona en mode dimoni, en intervals de n segons

en:   -e, --expunge     set max deletions between expunges
ca:   -e, --expunge     nombre màxim de missatges eliminats abans de confirmar

en:   -f, --fetchmailrc specify alternate run control file
ca:   -f, --fetchmailrc fitxer de configuració alternatiu

en:   -i, --idfile      specify alternate UIDs file
ca:   -i, --idfile      fitxer d'identificadors alternatiu

en:   -k, --keep        save new messages after retrieval
ca:   -k, --keep        deixa els missatges al servidor un cop recollits

en:   -l, --limit       don't fetch messages over given size
ca:   -l, --limit       omet els missatges que superen la mida especificada

en:   -m, --mda         set MDA to use for forwarding
ca:   -m, --mda         lliura els missatges via MDA

en:   -n, --norewrite   don't rewrite header addresses
ca:   -n, --norewrite   no modifica les adreces de les capçaleres

en:   -p, --proto[col]  specify retrieval protocol (see man page)
ca:   -p, --proto[col]  protocol de recollida (vegeu el manual)

en:   -q, --quit        kill daemon process
ca:   -q, --quit        finalitza un procés en mode dimoni

en:   -r, --folder      specify remote folder name
ca:   -r, --folder      nom de la carpeta remota

en:   -s, --silent      work silently
ca:   -s, --silent      no genera missatges informatius

en:   -t, --timeout     server nonresponse timeout
ca:   -t, --timeout     temps màxim d'espera per a la resposta del servidor

en:   -u, --user[name]  specify users's login on server
ca:   -u, --user[name]  nom de login de l'usuari al servidor

en:   -v, --verbose     work noisily (diagnostic output)
ca:   -v, --verbose     genera missatges informatius i de diagnòstic

en:   -w, --warnings    interval between warning mail notification
ca:   -w, --warnings    interval entre avisos de notificació

en:   APOP secret = "%s".
ca:   Secret APOP = "%s".

en:   Address to be put in RCPT TO lines shipped to SMTP will be %s
ca:   L'adreça RCPT TO és %s

en:   All available authentication methods will be tried.
ca:   S'intenten tots els mètodes d'autenticació disponibles.

en:   All messages will be retrieved (--all on).
ca:   Es recullen tots els missatges (--all on).

en:   CRAM-MD5 authentication will be forced.
ca:   Es força l'autenticació per CRAM-MD5.

en:   Carriage-return forcing is disabled (forcecr off).
ca:   No s'afegeixen retorns de carro (forcecr off).

en:   Carriage-return forcing is enabled (forcecr on).
ca:   S'afegeixen retorns de carro (forcecr on).

en:   Carriage-return stripping is disabled (stripcr off).
ca:   Els retorns de carro no s'eliminen (stripcr off).

en:   Carriage-return stripping is enabled (stripcr on).
ca:   Els retorns de carro s'eliminen (stripcr on).

en:   Connection must be through interface %s.
ca:   La connexió s'estableix obligatòriament a través de %s.

en:   DNS lookup for multidrop addresses is disabled.
ca:   No es cerquen destinataris locals mitjançant DNS.

en:   DNS lookup for multidrop addresses is enabled.
ca:   Es cerquen destinataris locals mitjançant DNS.

en:   Default mailbox selected.
ca:   S'ha seleccionat la bústia per defecte.

en:   Deletion interval between expunges forced to %d (--expunge %d).
ca:   Els missatges esborrats s'eliminen cada %d missatge(s) (--expunge %d).

en:   Delivered-To lines will be discarded (dropdelivered on)
ca:   Les línies Delivered-To s'eliminen (dropdelivered on)

en:   Delivered-To lines will be kept (dropdelivered off)
ca:   Les línies Delivered-To no s'eliminen (dropdelivered off)

en:   Do binary search of UIDs during %d out of %d polls (--fastuidl %d).
ca:   Es fa cerca binària %d de cada %d comprovacions (--fastuidl %d).

en:   Do binary search of UIDs during each poll (--fastuidl 1).
ca:   Es fa cerca binària sempre (--fastuidl 1).

en:   Domains for which mail will be fetched are:
ca:   Es recull el correu pels dominis:

en:   End-to-end encryption assumed.
ca:   Se suposa que la connexió és xifrada.

en:   Envelope header is assumed to be: %s
ca:   El destinatari s'infereix a partir de: %s

en:   Envelope-address routing is disabled
ca:   No s'infereix el destinatari a partir de les capçaleres.

en:   Fetch message size limit is %d (--fetchsizelimit %d).
ca:   La mida màxima dels missatges és %d (--fetchsizelimit %d).

en:   Fetched messages will be kept on the server (--keep on).
ca:   Els missatges recollits no s'esborren del servidor (--keep on).

en:   Fetched messages will not be kept on the server (--keep off).
ca:   Els missatges recollits s'esborren del servidor (--keep off).

en:   GSSAPI authentication will be forced.
ca:   Es força l'autenticació per GSSAPI.

en:   Host part of MAIL FROM line will be %s
ca:   El servidor utilitzat a la línia MAIL FROM és %s

en:   Idle after poll is disabled (idle off).
ca:   No s'entra en mode idle després de la comprovació (idle off).

en:   Idle after poll is enabled (idle on).
ca:   S'entra en mode idle després de la comprovació (idle on).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is disabled (pass8bits on).
ca:   No s'interpreta el Content-Transfer-Encoding (pass8bits on).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is enabled (pass8bits off).
ca:   S'interpreta el Content-Transfer-Encoding (pass8bits off).

en:   Kerberos V4 authentication will be forced.
ca:   Es força l'autenticació per Kerberos V4.

en:   Kerberos V5 authentication will be forced.
ca:   Es força l'autenticació per Kerberos V5.

en:   Listener connections will be made via plugout %s (--plugout %s).
ca:   Les connexions SMTP s'estableixen via %s (--plugout %s).

en:   Local domains:
ca:   Noms de domini locals:

en:   MIME decoding is disabled (mimedecode off).
ca:   No es desxifren dades MIME (mimedecode off).

en:   MIME decoding is enabled (mimedecode on).
ca:   Es desxifren dades MIME (mimedecode on).

en:   MSN authentication will be forced.
ca:   Es força l'autenticació per MSN.

en:   Mail service principal is: %s
ca:   El principal del servei de correu és: %s

en:   Mail will be retrieved via %s
ca:   El correu es recull via %s

en:   Message size limit is %d octets (--limit %d).
ca:   La mida màxima dels missatges és %d octets (--limit %d).

en:   Message size warning interval is %d seconds (--warnings %d).
ca:   Els avisos sobre mida excessiva són cada %d segons (--warnings %d).

en:   Messages will be %cMTP-forwarded to:
ca:   Els missatges s'envien per %cMTP a:

en:   Messages will be appended to %s as BSMTP
ca:   Els missatges s'annexen a %s com a BSMTP

en:   Messages will be delivered with "%s".
ca:   Els missatges es lliuren via "%s".

en:   Messages with bad headers will be passed on.
ca:   Els missatges amb capçaleres errònies són admesos.

en:   Messages with bad headers will be rejected.
ca:   Els missatges amb capçaleres errònies no són admesos.

en:   Multi-drop mode:
ca:   Es lliura a diversos usuaris:

en:   NTLM authentication will be forced.
ca:   Es força l'autenticació per NTLM.

en:   No SMTP message batch limit (--batchlimit 0).
ca:   No hi ha límit de missatges que s'envien per SMTP de cop (--batchlimit 0).

en:   No UIDs saved from this host.
ca:   No s'ha desat identificadors de missatges.

en:   No fetch message size limit (--fetchsizelimit 0).
ca:   No hi ha limitació de mida (--fetchsizelimit 0).

en:   No forced expunges (--expunge 0).
ca:   Els missatges esborrats s'eliminen al final de la sessió (--expunge 0).

en:   No interface requirement specified.
ca:   No es requereix cap interfície de xarxa específica.

en:   No localnames declared for this host.
ca:   No s'ha declarat cap nom local per a aquest servidor.

en:   No message size limit (--limit 0).
ca:   No hi ha limitació de mida dels missatges (--limit 0).

en:   No monitor interface specified.
ca:   No es monitora cap interfície de xarxa.

en:   No plugin command specified.
ca:   No hi ha cap ordre de connexió.

en:   No plugout command specified.
ca:   No hi ha cap ordre de connexió SMTP.

en:   No poll trace information will be added to the Received header.
ca:   No s'afegeixen línies Received.

en:   No post-connection command.
ca:   No hi ha cap ordre de postconnexió.

en:   No pre-connection command.
ca:   No hi ha cap ordre de preconnexió.

en:   No prefix stripping
ca:   No s'elimina cap prefix del nom d'usuari

en:   No received-message limit (--fetchlimit 0).
ca:   No hi ha limitació sobre el nombre de missatges (--fetchlimit 0).

en:   Nonempty Status lines will be discarded (dropstatus on)
ca:   Les línies Status amb informació s'eliminen (dropstatus on)

en:   Nonempty Status lines will be kept (dropstatus off)
ca:   Les línies Status amb informació no s'eliminen (dropstatus off)

en:   Number of envelope headers to be skipped over: %d
ca:   Nombre de capçaleres que no es tenen en compte: %d

en:   OTP authentication will be forced.
ca:   Es força l'autenticació per OTP.

en:   Old messages will be flushed before message retrieval (--flush on).
ca:   Els missatges vells s'eliminen a l'inici de la sessió (--flush on).

en:   Old messages will not be flushed before message retrieval (--flush off).
ca:   Els missatges vells no s'eliminen a l'inici de la sessió (--flush off).

en:   Only new messages will be retrieved (--all off).
ca:   Només es recullen els missatges nous (--all off).

en:   Options are as follows:
ca:   Les opcions són les següents:

en:   Oversized messages will be flushed before message retrieval (--limitflush on).
ca:   Els missatges de mida excessiva s'eliminen a l'inici de la sessió (--limitflush on).

en:   Oversized messages will not be flushed before message retrieval (--limitflush off).
ca:   Els missatges de mida excessiva no s'eliminen a l'inici de la sessió (--limitflush off).

en:   Pass-through properties "%s".
ca:   Propietats utilitzades per extensions "%s".

en:   Password = "%s".
ca:   Contrasenya = "%s".

en:   Password authentication will be forced.
ca:   Es força l'autenticació per contrasenya.

en:   Password will be prompted for.
ca:   Es demana la contrasenya.

en:   Poll of this server will occur every %d interval.
     |   Poll of this server will occur every %d intervals.
ca[0]:   Aquest servidor es comprova a cada interval.
ca[1]:   Aquest servidor es comprova cada %d intervals.

en:   Poll trace information will be added to the Received header.
ca:   S'afegeixen línies Received.

en:   Polling loop will monitor %s.
ca:   Es monitora la interfície %s.

en:   Predeclared mailserver aliases:
ca:   Àlies del servidor:

en:   Prefix %s will be removed from user id
ca:   S'elimina el prefix %s del nom d'usuari

en:   Protocol is %s
ca:   El protocol és %s

en:   Protocol is KPOP with Kerberos %s authentication
ca:   El protocol és KPOP amb autenticació per Kerberos %s

en:   RPOP id = "%s".
ca:   Identificació RPOP = "%s".

en:   Received-message limit is %d (--fetchlimit %d).
ca:   El nombre màxim de missatges recollits és %d (--fetchlimit %d).

en:   Recognized listener spam block responses are:
ca:   Els codis antispam del servidor són:

en:   Rewrite of server-local addresses is disabled (--norewrite on).
ca:   Les adreces locals es modifiquen (--norewrite on).

en:   Rewrite of server-local addresses is enabled (--norewrite off).
ca:   Les adreces locals no es modifiquen (--norewrite off).

en:   SMTP message batch limit is %d.
ca:   Límit de missatges que s'envien per SMTP de cop: %d.

en:   SSL encrypted sessions enabled.
ca:   El xifrat SSL està habilitat.

en:   SSL key fingerprint (checked against the server key): %s
ca:   Empremta SSL (es comprova amb la del servidor): %s

en:   SSL protocol: %s.
ca:   Protocol SSL: %s.

en:   SSL server CommonName: %s
ca:   Nom SSL del servidor: %s

en:   SSL server certificate checking disabled.
ca:   La comprovació de certificats SSL no està habilitada.

en:   SSL server certificate checking enabled.
ca:   La comprovació de certificats SSL està habilitada.

en:   SSL trusted certificate directory: %s
ca:   Directori de certificats SSL confiables: %s

en:   SSL trusted certificate file: %s
ca:   Fitxer de certificats SSL confiables: %s

en:   Selected mailboxes are:
ca:   S'han seleccionat les següents bústies:

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by IP address.
ca:   Les adreces es comparen amb els servidors per IP.

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by name.
ca:   Les adreces es comparen compararen amb els servidors per nom.

en:   Server connection will be brought up with "%s".
ca:   La connexió amb el servidor s'iniciarà amb "%s".

en:   Server connection will be taken down with "%s".
ca:   La connexió amb el servidor es finalitzarà amb "%s".

en:   Server connections will be made via plugin %s (--plugin %s).
ca:   Les connexions amb el servidor s'estableixen via %s (--plugin %s).

en:   Server nonresponse timeout is %d seconds
ca:   El temps d'espera màxim és de %d segons

en:   Single-drop mode:
ca:   Es lliura a un usuari:

en:   Size warnings on every poll (--warnings 0).
ca:   Els avisos sobre mida excessiva són a cada comprovació (--warnings 0).

en:   Spam-blocking disabled
ca:   No es fa bloqueig d'spam

en:   This host will be queried when no host is specified.
ca:   Es comprova aquest servidor quan no se n'ha especificat cap.

en:   This host will not be queried when no host is specified.
ca:   No es comprova aquest servidor quan no se n'ha especificat cap.

en:   True name of server is %s.
ca:   El nom real del servidor és %s.

en:  (%d body octets)
ca:  (%d octets, cos)

en:  (%d header octets)
ca:  (%d octets, capçalera)

en:  (default)
ca:  (per omissió)

en:  (default).
ca:  (per defecte).

en:  (forcing UIDL use)
ca:  (es força l'ús d'identificadors)

en:  (length -1)
ca:  (mida -1)

en:  (oversized)
ca:  (mida)

en:  (previously authorized)
ca:  (prèviament autoritzat)

en:  (using default port)
ca:  (port per defecte)

en:  (using service %s)
ca:  (servei %s)

en:  <empty>
ca:  <buit>

en:  and
ca:  i de

en:  flushed
ca:  eliminat

en:  not flushed
ca: no eliminat

en:  retained
ca:  retingut

en: %cMTP connect to %s failed
ca: La connexió %cMTP amb %s ha fallat

en: %cMTP error: %s
ca: Error %cMTP: %s

en: %cMTP listener doesn't like recipient address `%s'
ca: El servidor %cMTP no admet `%s' com a destinatari

en: %cMTP listener doesn't really like recipient address `%s'
ca: El servidor %cMTP no admet `%s' com a destinatari

en: %d local name recognized.
     | %d local names recognized.
ca[0]: S'ha reconegut %d nom local.
ca[1]: S'han reconegut %d noms locals.

en: %d message (%d %s) for %s | %d messages (%d %s) for %s
ca[0]: %d missatge (%d %s) per a %s
ca[1]: %d missatges (%d %s) per a %s

en: %d message for %s | %d messages for %s
ca[0]: %d missatge per a %s
ca[1]: %d missatges per a %s

en: %d message waiting after expunge
     | %d messages waiting after expunge
ca[0]: %d missatge en espera després de l'expurgació
ca[1]: %d missatges en espera després de l'expurgació

en: %d message waiting after first poll
     | %d messages waiting after first poll
ca[0]: %d missatge en espera després de la primera comprovació
ca[1]: %d missatges en espera després de la primera comprovació

en: %d message waiting after re-poll
     | %d messages waiting after re-poll
ca[0]: %d missatge en espera després de la comprovació
ca[1]: %d missatges en espera després de la comprovació

en: %lu is unseen
ca: %lu és no llegit

en: %s (log message incomplete)
ca: %s (missatge de registre incomplet)

en: %s at %s
ca: %s a %s

en: %s at %s (folder %s)
ca: %s a %s (carpeta %s)

en: %s configuration invalid, LMTP can't use default SMTP port
ca: la configuració de %s no és vàlida, LMTP no pot usar el port SMTP normal

en: %s connection to %s failed
ca: la connexió %s amb %s ha fallat

en: %s error while fetching from %s@%s
ca: error %s en obtenir el correu de %s@%s

en: %s error while fetching from %s@%s and delivering to SMTP host %s
ca: error %s en obtenir el correu de %s@%s i lliurar-lo via SMTP a %s

en: %s fingerprints do not match!
ca: Les empremtes de %s no coincideixen!

en: %s fingerprints match.
ca: Les empremtes de %s coincideixen.

en: %s key fingerprint: %s
ca: Empremta de %s: %s

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll completed
ca: %s comprovant %s (protocol %s) el %s: final de la comprovació

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll started
ca: %s comprovant %s (protocol %s) el %s: inici de la comprovació

en: %s's SMTP listener does not support ATRN
ca: El servidor SMTP de %s no suporta ATRN

en: %s's SMTP listener does not support ESMTP
ca: el servidor SMTP de %s no suporta ESMTP

en: %s's SMTP listener does not support ETRN
ca: el servidor SMTP de %s no suporta ETRN

en: %s: The NULLMAILER_FLAGS environment variable is set.
    This is dangerous as it can make nullmailer-inject or nullmailer's
    sendmail wrapper tamper with your From:, Message-ID: or Return-Path: headers.
    Try "env NULLMAILER_FLAGS= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
ca: %s: La variable d'entorn NULLMAILER_FLAGS està definida.
    Això és perillós perquè pot provocar que el nullmailer alteri les capçaleres
    From, Message-ID o Return-Path.
    Proveu "env NULLMAILER_FLAGS= %s ELS VOSTRES ARGUMENTS AQUÍ"
    %s: S'avorta.

en: %s: The QMAILINJECT environment variable is set.
    This is dangerous as it can make qmail-inject or qmail's sendmail wrapper
    tamper with your From: or Message-ID: headers.
    Try "env QMAILINJECT= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
ca: %s: La variable d'entorn QMAILINJECT està definida.
    Això és perillós perquè pot provocar que el qmail alteri les capçaleres
    From i Message-ID.
    Proveu "env QMAILINJECT= %s ELS VOSTRES ARGUMENTS AQUÍ"
    %s: S'avorta.

en: %s: WARNING: server offered STARTTLS but sslproto '' given.
ca: %s: ATENCIÓ: el servidor ofereix STARTTLS però sslproto és ''.

en: %s: WARNING: server offered STLS, but sslproto '' given.
ca: %s: ATENCIÓ: el servidor ofereix STLS, però sslproto és ''.

en: %s: You don't exist.  Go away.
ca: %s: El vostre usuari no existeix.

en: %s: can't determine your host!
ca: %s: no es pot determinar aquesta màquina!

en: %s: opportunistic upgrade to TLS failed, trying to continue
ca: %s: ha fallat l'augment de la seguretat a TLS, s'intenta continuar.

en: %s: opportunistic upgrade to TLS failed, trying to continue.
ca: %s: no es pot augmentar la seguretat a TLS, s'intenta continuar.

en: %s: upgrade to TLS failed.
ca: %s: no s'augmenta la seguretat a TLS.

en: %s: upgrade to TLS succeeded.
ca: %s: s'augmenta la seguretat a TLS.

en: %s:%d: warning: found "%s" before any host names
ca: %s:%d: atenció: s'ha trobat "%s" abans que cap nom de màquina

en: %s:%d: warning: unknown token "%s"
ca: %s:%d: atenció: component "%s" desconegut

en: %u is first unseen
ca: %u és el primer missatge no llegit

en: %u is unseen
ca: %u és no llegit

en: --check mode enabled, not fetching mail
ca: s'ha especificat mode --check, no es recollirà correu

en: ...rewritten version is %s.
ca: ...la versió reescrita és %s.

en: ATRN request refused.
ca: La petició ATRN ha estat refusada.

en: About to rewrite %s...
ca: A punt de reescriure %s...

en: All connections are wedged.  Exiting.
ca: Totes les connexions estan encallades.  Sortint.

en: Authentication required.
ca: Autenticació requerida.

en: Authorization OK on %s@%s
ca: S'ha obtingut autorització per %s@%s

en: Authorization failure on %s@%s%s
ca: Ha fallat l'autorització per %s@%s%s

en: BSMTP file open failed: %s
ca: Error en obrir el fitxer BSMTP: %s

en: BSMTP preamble write failed: %s.
ca: Error en escriure el preàmbul del fitxer BSMTP: %s.

en: Bad base64 reply from server.
ca: La resposta en base64 del servidor és incorrecta.

en: Bad certificate: Subject Alternative Name contains NUL, aborting!
ca: Certificat erroni: El nom alternatiu del titular conté nuls, s'avorta!

en: Bad certificate: Subject CommonName contains NUL, aborting!
ca: Certificat erroni: El nom comú del titular conté nuls, s'avorta!

en: Bad certificate: Subject CommonName too long!
ca: Certificat erroni: El nom comú del titular és massa llarg!

en: Both fetchall and keep on in daemon or idle mode is a mistake!
ca: En mode dimoni o idle les opcions fetchall i keep són un error!

en: Broken certification chain at: %s
ca: La cadena de certificació està trencada a: %s

en: Buffer too small. This is a bug in the caller of %s:%lu.
ca: No hi ha prou memòria intermèdia.  Això és un bug a qui ha cridat %s:%lu.

en: Cannot find my own host in hosts database to qualify it!
ca: No és possible trobar el nom de xarxa qualificat d'aquesta màquina!

en: Cannot handle UIDL response from upstream server.
ca: La llista de missatges rebuda té un format desconegut.

en: Cannot modify signal mask: %s
ca: No es pot modificar la màscara de senyals: %s

en: Cannot obtain current SSL/TLS cipher - no session established?
ca: No s'ha pogut obtenir el xifratge SSL/TLS - no hi ha sessió establerta?

en: Cannot open fetchids file %s for writing: %s
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer d'identificadors %s: %s

en: Cannot rename fetchids file %s to %s: %s
ca: No s'ha pogut reanomenar el fitxer d'identificadors de %s a %s: %s

en: Cannot resolve service %s to port number.
ca: No es pot determinar el port associat al servei %s.

en: Cannot switch effective user id back to original %ld: %s
ca: No es pot tornar l'id efectiva d'usuari al valor original %ld: %s

en: Cannot switch effective user id to %ld: %s
ca: No es pot canviar l'id efectiva d'usuari a %ld: %s

en: Certificate at depth %d:
ca: Certificat en el nivell %d:

en: Certificate chain, from root to peer, starting at depth %d:
ca: Cadena de certificats, a partir del nivell %d:

en: Certificate/fingerprint verification was somehow skipped!
ca: No s'ha verificat el certificat o l'empremta!

en: Challenge decoded: %s
ca: Prova desxifrada: %s

en: Checking if %s is really the same node as %s
ca: Es comprova si %s és realment el mateix node que %s

en: Command not implemented
ca: Ordre no implementada

en: Connection errors for this poll:
    %s
ca: Errors de connexió en aquesta comprovació:
    %s

en: Could not decode OTP challenge
ca: No es pot desxifrar la prova OTP

en: Couldn't get service name for [%s]
ca: No es pot obtenir el nom de servei de [%s]

en: Couldn't unwrap security level data
ca: No es poden desempaquetar les dades de nivell de seguretat

en: Credential exchange complete
ca: L'intercanvi de credencials s'ha completat

en: Cygwin socket read retry
ca: Es torna a intentar llegir el socket Cygwin

en: Cygwin socket read retry failed!
ca: Ha fallat la lectura del socket Cygwin per segon cop!

en: DNS lookup
ca: de consulta DNS

en: Deity error
ca: Error del servidor d'autenticació

en: Deleting fetchids file.
ca: S'esborra el fitxer d'identificadors.

en: Digest text buffer too small!
ca: La memòria intermèdia per al sumari de text és insuficient!

en: ERROR: no support for getpassword() routine
ca: ERROR: no hi ha suport per a la rutina getpassword()

en: ESMTP CRAM-MD5 Authentication...
ca: Autenticació ESMTP CRAM-MD5...

en: ESMTP LOGIN Authentication...
ca: Autenticació ESMTP LOGIN...

en: ESMTP PLAIN Authentication...
ca: Autenticació ESMTP PLAIN...

en: ETRN support is not configured.
ca: no s'ha configurat suport per a ETRN.

en: ETRN syntax error
ca: error de sintaxi ETRN

en: ETRN syntax error in parameters
ca: error de sintaxi ETRN en els paràmetres

en: EVP_md5() failed!
ca: EVP_md5() ha fallat!

en: Enter password for %s@%s:
ca: Introduïu la contrasenya per a %s@%s:

en: Error creating security level request
ca: Error en crear la petició del nivell de seguretat

en: Error deleting %s: %s
ca: Error en eliminar %s: %s

en: Error exchanging credentials
ca: Error quan s'intercanviaven les credencials

en: Error releasing credentials
ca: Error en llençar les credencials GSS

en: Error writing to MDA: %s
ca: Error en escriure a l'MDA: %s

en: Error writing to fetchids file %s, old file left in place.
ca: Error en escriure al fitxer d'identificadors %s, es conserva l'antic.

en: Fetchmail comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you
    are welcome to redistribute it under certain conditions. For details,
    please see the file COPYING in the source or documentation directory.
ca: El fetchmail es distribueix SENSE CAP TIPUS DE GARANTIA.  Aquest programa és
    programari lliure i sou lliure de redistribuir-lo sota determinades
    condicions.  Per a més detalls, vegeu el fitxer COPYING en el directori de
    documentació o del codi font.

en: Fetchmail could not get mail from %s@%s.
ca: El fetchmail no ha pogut obtenir el correu de %s@%s.

en: Fetchmail oversized-messages warning
ca: Fetchmail: missatges excessivament grans

en: Fetchmail saw more than %d timeouts while attempting to get mail from %s@%s.
ca: El fetchmail ha exhaurit el temps d'espera més de %d cops quan intentava
    obtenir el correu de %s@%s.

en: Fetchmail was able to log into %s@%s.
ca: El fetchmail ha pogut accedir a %s@%s.

en: Fetchmail will direct error mail to the postmaster.
ca: Els missatges d'error s'envien al postmaster.

en: Fetchmail will direct error mail to the sender.
ca: Els missatges d'error s'envien al remitent.

en: Fetchmail will forward misaddressed multidrop messages to %s.
ca: Els missatges mal adreçats s'envien a %s.

en: Fetchmail will masquerade and will not generate Received
ca: No es generen línies Recieved

en: Fetchmail will show progress dots even in logfiles.
ca: S'inclouen punts de progressió als fitxers de registre.

en: Fetchmail will treat permanent errors as permanent (drop messages).
ca: Els errors permanents es consideren permanents (es descarten els missatges).

en: Fetchmail will treat permanent errors as temporary (keep messages).
ca: Els errors permanents es consideren temporals (es desen els missatges).

en: File %s must be a regular file.
ca: El fitxer %s ha de ser un fitxer ordinari.

en: File %s must be owned by you.
ca: El fitxer %s ha de ser de la vostra propietat.

en: File %s must have no more than -rwx------ (0700) permissions.
ca: El fitxer %s no pot tenir més permisos que -rwx------ (0700).

en: File descriptor out of range for SSL
ca: El descriptor del fitxer no és vàlid per a SSL

en: For help, see http://www.fetchmail.info/fetchmail-FAQ.html#R15
ca: Per a ajuda, vegeu http://www.fetchmail.info/fetchmail-FAQ.html#R15

en: GSSAPI error %s: %.*s
ca: Error GSSAPI %s: %.*s

en: GSSAPI error in gss_display_status called from <%s>
ca: Error GSSAPI a gss_display_status cridat des de <%s>

en: GSSAPI send_token too large (%lu) while sending username.
ca: Element GSSAPI massa gran (%lu) en enviar el nom d'usuari.

en: GSSAPI support is configured, but not compiled in.
ca: GSSAPI està configurat, però no està compilat.

en: GSSAPI username too long for static buffer.
ca: El nom d'usuari GSSAPI no cap al buffer.

en: Get response
ca: Es demana resposta

en: Get response return %d [%s]
ca: S'ha obtingut una resposta %d [%s]

en: Guessing from header "%-.*s".
ca: S'infereix a partir de la capçalera "%-.*s"

en: Hdr not 60
ca: La capçalera no és 60

en: IMAP support is not configured.
ca: no s'ha configurat suport per a IMAP.

en: Idfile is %s
ca: El fitxer d'identificadors és %s

en: If you want to use GSSAPI, you need credentials first, possibly from kinit.
ca: GSSAPI requereix que obtingueu credencials, possiblement de kinit.

en: Inbound binary data:
ca: Dades binàries entrants:

en: Incorrect FETCH response: %s.
ca: Resposta incorrecta a un FETCH: %s.

en: Invalid APOP timestamp.
ca: La marca horària APOP és errònia.

en: Invalid SSL protocol '%s' specified, using default autoselect (auto).
ca: El protocol SSL especificat '%s' no és vàlid, se selecciona automàticament.

en: Invalid authentication `%s' specified.
ca: L'autenticació `%s' no és vàlida.

en: Invalid bad-header policy `%s' specified.
ca: La política de capçaleres errònies `%s' no és vàlida.

en: Invalid protocol `%s' specified.
ca: El protocol `%s' no és vàlid.

en: Invalid userid or passphrase
ca: Nom d'usuari o contrasenya no vàlids

en: Issuer CommonName: %s
ca: Nom comú de l'expedidor: %s

en: Issuer Organization: %s
ca: Organització expedidora: %s

en: KERBEROS v4 support is configured, but not compiled in.
ca: KERBEROS v4 està configurat, però no està compilat.

en: KERBEROS v5 support is configured, but not compiled in.
ca: KERBEROS v5 està configurat, però no està compilat.

en: Kerberos V4 support not linked.
ca: El suport per a Kerberos V4 no està enllaçat.

en: Kerberos V5 support not linked.
ca: El suport per a Kerberos V5 no està enllaçat.

en: LMTP delivery error on EOM
ca: Error en lliurar el missatge per LMTP

en: Lead server has no name.
ca: El servidor principal no té nom.

en: Loaded OpenSSL library %#lx newer than headers %#lx, trying to continue.
ca: La biblioteca OpenSSL %#lx és més recent que les capçaleres %#lx, s'intenta continuar.

en: Loaded OpenSSL library %#lx older than headers %#lx, refusing to work.
ca: La biblioteca OpenSSL %#lx és més antiga que les capçaleres %#lx, es refusa.

en: Lock-busy error on %s@%s
ca: Error de compte ocupat a %s@%s

en: Logfile "%s" does not exist, ignoring logfile option.
ca: El fitxer "%s" no existeix, s'ignora l'opció logfile.

en: Logfile "%s" is not writable, aborting.
ca: No es pot escriure al fitxer "%s", s'avorta.

en: Logfile is %s
ca: El fitxer de registre és %s

en: MD5 being applied to data block:
ca: S'aplica MD5 al bloc de dades:

en: MD5 result is:
ca: El resultat de l'MD5 és:

en: MDA
ca: d'MDA

en: MDA died of signal %d
ca: L'MDA ha rebut un senyal %d

en: MDA open failed
ca: error en obrir l'MDA

en: MDA option contains single-quoted %%%c expansion.
ca: L'opció MDA conté un element %%%c entre cometes simples.

en: MDA returned nonzero status %d
ca: L'MDA ha retornat un codi diferent de zero: %d

en: Maximum GSS token size is %ld
ca: La mida màxima d'un component GSS és %ld

en: Mechanism field incorrect
ca: El mecanisme és incorrecte

en: Merged UID list from %s:
ca: Llista unificada d'identificadors de %s:

en: Message termination or close of BSMTP file failed: %s
ca: Error en finalitzar el missatge o en tancar el fitxer BSMTP: %s

en: Messages inserted into list on server. Cannot handle this.
ca: La llista de missatges del servidor ha canviat, no es pot continuar.

en: Missing trust anchor certificate: %s
ca: Falta el certificat d'una autoritat confiable: %s

en: NTLM challenge contains invalid data.
ca: La prova NTLM conté dades invàlides.

en: New UID list from %s:
ca: Llista nova d'identificadors de %s:

en: No IP address found for %s
ca: No hi ha cap adreça IP associada a %s

en: No envelope recipient found, resorting to header guessing.
ca: No hi ha destinatari, s'infereix a partir de les capçaleres

en: No interface found with name %s
ca: No hi ha cap interfície amb nom %s

en: No mail for %s
ca: No hi ha correu per a %s

en: No mailservers set up -- perhaps %s is missing?
ca: No hi ha servidors de correu configurats.  Potser falta el %s?

en: No messages waiting for %s
ca: No hi ha missatges pendents per a %s

en: No suitable GSSAPI credentials found. Skipping GSSAPI authentication.
ca: No es troben credencials GSSAPI adequades.  Se salta l'autenticació GSSAPI.

en: No, their IP addresses don't match
ca: Negatiu, les adreces IP no coincideixen

en: Node %s not allowed: %s
ca: El node %s no està permès: %s

en: Not running in daemon mode, ignoring logfile option.
ca: No s'està executant en mode dimoni, s'ignora l'opció logfile.

en: Note that some distributions disable older protocol versions in weird non-standard ways. Try a newer protocol version.
ca: Tingueu en compte que algunes distribucions deshabiliten versions antigues del protocol.  Proveu una versió més recent.

en: ODMR support is not configured.
ca: no s'ha configurat suport per a ODMR.

en: Old UID list from %s:
ca: Llista antiga d'identificadors de %s:

en: OpenSSL reported: %s
ca: OpenSSL diu: %s

en: Option --all is not supported with %s
ca: L'opció --all no està suportada amb %s

en: Option --check is not supported with ETRN
ca: L'opció --check no està suportada amb ETRN

en: Option --check is not supported with ODMR
ca: ODRM no admet l'opció --check

en: Option --flush is not supported with %s
ca: L'opció --flush no està suportada amb %s

en: Option --flush is not supported with ETRN
ca: L'opció --flush no està suportada amb ETRN

en: Option --flush is not supported with ODMR
ca: ODRM no admet l'opció --flush

en: Option --folder is not supported with ETRN
ca: L'opció --folder no està suportada amb ETRN

en: Option --folder is not supported with ODMR
ca: ODRM no admet l'opció --folder

en: Option --folder is not supported with POP3
ca: El protocol POP3 no admet l'opció --folder

en: Option --keep is not supported with ETRN
ca: L'opció --keep no està suportada amb ETRN

en: Option --keep is not supported with ODMR
ca: ODRM no admet l'opció --keep

en: Option --limit is not supported with %s
ca: L'opció --limit no està suportada amb %s

en: Options for retrieving from %s@%s:
ca: Opcions per a %s@%s:

en: Out of memory!
ca: Memòria exhaurida!

en: Outbound data:
ca: Dades sortints:

en: POP2 does not support STLS. Giving up.
ca: POP2 no suporta STLS. Es deixa estar.

en: POP2 only supports password authentication. Giving up.
ca: POP2 només suporta autenticació per contrasenya. Es deixa estar.

en: POP2 support is not configured.
ca: no s'ha configurat suport per a POP2.

en: POP3 support is not configured.
ca: no s'ha configurat suport per a POP3.

en: Parsing Received names "%-.*s"
ca: Es busquen noms a la línia Received "%-.*s"

en: Parsing envelope "%s" names "%-.*s"
ca: Es busquen noms a la línia "%s" "%-.*s"

en: Pending messages for %s started
ca: S'ha iniciat la cua de missatges pendents per a %s

en: Please specify the service as decimal port number.
ca: Si us plau, especifiqueu el servei amb un número de port.

en: Poll interval is %d seconds
ca: L'interval entre comprovacions és de %d segons

en: Polling %s
ca: Es comprova %s

en: Progress messages will be logged via syslog
ca: Els missatges de progrés es registren via syslog

en: Protocol identified as IMAP2 or IMAP2BIS
ca: Protocol IMAP2 o IMAP2BIS identificat

en: Protocol identified as IMAP4 rev 0
ca: Protocol IMAP4 rev 0 identificat

en: Protocol identified as IMAP4 rev 1
ca: Protocol IMAP4 rev 1 identificat

en: Query status=%d
ca: Estat de la comprovació=%d

en: Query status=0 (SUCCESS)
ca: Estat de la comprovació=0 (SUCCESS)

en: Query status=1 (NOMAIL)
ca: Estat de la comprovació=1 (NOMAIL)

en: Query status=10 (SMTP)
ca: Estat de la comprovació=10 (SMTP)

en: Query status=11 (DNS)
ca: Estat de la comprovació=11 (DNS)

en: Query status=12 (BSMTP)
ca: Estat de la comprovació=12 (BSMTP)

en: Query status=13 (MAXFETCH)
ca: Estat de la comprovació=13 (MAXFETCH)

en: Query status=2 (SOCKET)
ca: Estat de la comprovació=2 (SOCKET)

en: Query status=3 (AUTHFAIL)
ca: Estat de la comprovació=3 (AUTHFAIL)

en: Query status=4 (PROTOCOL)
ca: Estat de la comprovació=4 (PROTOCOL)

en: Query status=5 (SYNTAX)
ca: Estat de la comprovació=5 (SYNTAX)

en: Query status=6 (IOERR)
ca: Estat de la comprovació=6 (IOERR)

en: Query status=7 (ERROR)
ca: Estat de la comprovació=7 (ERROR)

en: Query status=8 (EXCLUDE)
ca: Estat de la comprovació=8 (EXCLUDE)

en: Query status=9 (LOCKBUSY)
ca: Estat de la comprovació=9 (LOCKBUSY)

en: Queuing for %s started
ca: S'ha iniciat la cua per a %s

en: RPA Failed open of /dev/urandom. This shouldn't
ca: RPA no pot obrir /dev/urandom. Això no impedeix

en: RPA Session key length error: %d
ca: La clau de la sessió té mida incorrecta: %d

en: RPA String too long
ca: Cadena RPA massa llarga

en: RPA User Authentication length error: %d
ca: L'autenticació de l'usuari té mida incorrecta: %d

en: RPA _service_ auth fail. Spoof server?
ca: Ha fallat l'autenticació RPA del _servei_. És un servidor fals?

en: RPA authorisation complete
ca: S'ha completat l'autorització RPA

en: RPA error in service@realm string
ca: Error a la cadena servei@reialme de RPA

en: RPA rejects you, reason unknown
ca: RPA no us admet, motiu desconegut

en: RPA rejects you: %s
ca: RPA no us admet: %s

en: RPA status: %02X
ca: Estat RPA: %02X

en: RPA token 2 length error
ca: El component 2 RPA té mida incorrecta

en: RPA token 2: Base64 decode error
ca: Component 2 RPA: error del desxiframent base64

en: RPA token 4 length error
ca: El component 4 RPA té mida incorrecta

en: RPA token 4: Base64 decode error
ca: Component 4 RPA: Error del desxiframent base64

en: Realm list: %s
ca: Llista de reialmes: %s

en: Received BYE response from IMAP server: %s
ca: El servidor IMAP ha respost BYE: %s

en: Received malformed challenge to "%s GSSAPI"!
ca: S'ha rebut una prova mal formada en resposta a "%s GSSAPI"!

en: Refusing to deliver. Check the manual and fix your mda option.
ca: Es refusa repartir.  Vegeu el manual i canvieu l'opció mda.

en: Releasing GSS credentials
ca: Es llencen les credencials GSS

en: Repoll immediately on %s@%s
ca: Es torna a comprovar immediatament %s@%s

en: Required APOP timestamp not found in greeting
ca: Falta la marca horària APOP obligatòria

en: Required NTLM capability not compiled into fetchmail
ca: Es necessita NTLM, però no està compilat en el fetchmail

en: Required OTP capability not compiled into fetchmail
ca: Es necessita OTP, però no està compilat en el fetchmail

en: Restricted user (something wrong with account)
ca: Usuari restringit (hi ha algun problema amb el compte)

en: Routing message version %d not understood.
ca: La versió %d del missatge d'adreçament no és vàlida.

en: SDPS not enabled.
ca: SDPS no està habilitat.

en: SMTP listener refused delivery
ca: El servidor SMTP refusa lliurar el missatge

en: SMTP listener rejected local recipient addresses:
ca: el servidor SMTP rebutja les adreces de destinació locals:

en: SMTP server requires STARTTLS, keeping message.
ca: El servidor SMTP requereix STARTTLS, es deixa el missatge.

en: SMTP transaction
ca: de transacció SMTP

en: SMTP: (bounce-message body)
ca: SMTP: (missatge retornat)

en: SSL connection failed.
ca: la connexió SSL ha fallat.

en: SSL is not enabled
ca: SSL no està habilitat

en: SSL support is not compiled in.
ca: no s'ha compilat suport per a SSL.

en: SSL verify callback depth %d: preverify_ok == %d, err = %d, %s
ca: Profunditat de verificació per a SSL %d: preverify_ok == %d, err = %d, %s

en: SSL/TLS: using protocol %s, cipher %s, %d/%d secret/processed bits
ca: SSL/TLS: protocol %s, xifratge %s, bits secret/processats %d/%d

en: Scratch list of UIDs:
ca: Llista preliminar d'identificadors:

en: Secret pass phrase:
ca: Frase de pas secreta:

en: Sending credentials
ca: S'envien les credencials

en: Server CommonName mismatch: %s != %s
ca: El nom comú del servidor no coincideix: %s != %s

en: Server busy error on %s@%s
ca: Error de servidor ocupat a %s@%s

en: Server certificate verification error: %s
ca: Error en verificar el certificat del servidor: %s

en: Server certificate:
ca: Certificat del servidor:

en: Server name not set, could not verify certificate!
ca: Falta el nom del servidor, no es pot verificar el certificat!

en: Server name not specified in certificate!
ca: El certificat no especifica el nom del servidor!

en: Server rejected the AUTH command.
ca: El servidor no accepta l'ordre AUTH.

en: Server requires integrity and/or privacy
ca: El servidor requereix integritat i/o privacitat

en: Server responded with UID for wrong message.
ca: El servidor ha tornat un identificador de missatge equivocat.

en: Server shut down connection prematurely during SSL_connect().
ca: El servidor ha tallat la connexió prematurament durant SSL_connect().

en: Service challenge (l=%d):
ca: Prova del servei (l=%d):

en: Service chose RPA version %d.%d
ca: El servei ha escollit RPA versió %d.%d

en: Service has been restored.
ca: El servei s'ha restablert.

en: Service timestamp %s
ca: Marca horària del servei %s

en: Session key established:
ca: Clau de la sessió establerta:

en: Strange: MDA pclose returned %d and errno %d/%s, cannot handle at %s:%d
ca: Error: L'MDA ha retornat %d i errno %d/%s, no es pot continuar a %s:%d

en: String '%s' is not a valid number string.
ca: La cadena '%s' no és un número vàlid.

en: Subject Alternative Name: %s
ca: Nom alternatiu del titular: %s

en: Subject CommonName: %s
ca: Nom comú del titular: %s

en: Success
ca: Èxit

en: System error during SSL_connect(): %s
ca: Error del sistema durant SSL_connect(): %s

en: Taking options from command line%s%s
ca: Les opcions s'obtenen de la línia d'ordres%s%s

en: The Fetchmail Daemon
ca: El Servidor Fetchmail

en: The attempt to get authorization failed.
    Since we have already succeeded in getting authorization for this
    connection, this is probably another failure mode (such as busy server)
    that fetchmail cannot distinguish because the server didn't send a useful
    error message.
ca: L'intent d'obtenir autorització ha fallat.
    
    Com que en ocasions anteriors s'havia obtingut autorització per aquesta
    connexió, probablement es tracta d'algun problema (com ara, que el servidor
    està ocupat) que el fetchmail no pot identificar perquè el servidor no envia
    missatges d'error que ho permetin.

en: The attempt to get authorization failed.
    This probably means your password is invalid, but some servers have
    other failure modes that fetchmail cannot distinguish from this
    because they don't send useful error messages on login failure.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
ca: L'intent d'obtenir autorització ha fallat.
    
    Probablement això vol dir que la contrasenya no és vàlida, però també podria
    ser un altre tipus d'error que el fetchmail no pot identificar perquè el
    servidor no envia missatges d'error apropiats.
    
    El dimoni fetchmail continuarà intentant la connexió a cada cicle, però no
    us enviarà més avisos fins que es restableixi el servei.

en: The following oversized messages remain on server %s account %s:
ca: Els següents missatges de mida excessiva s'han deixat al servidor
    %s, compte %s:

en: The following oversized messages were deleted on server %s account %s:
ca: Els següents missatges de mida excessiva s'han eliminat del servidor
    %s, compte %s:

en: The nodetach option is in effect, ignoring logfile option.
ca: Es troba en efecte l'opció nodetach, s'ignora l'opció logfile.

en: This could mean that the server did not provide the intermediate CA's certificate(s), which is nothing fetchmail could do anything about.  For details, please see the README.SSL-SERVER document that ships with fetchmail.
ca: Això pot significar que el servidor no proporciona els certificats de les autoritats de certificació intermèdies.  Per a més detalls, vegeu el document README.SSL-SERVER que s'inclou amb el fetchmail.

en: This could mean that your mailserver is stuck, or that your SMTP
    server is wedged, or that your mailbox file on the server has been
    corrupted by a server error.  You can run `fetchmail -v -v' to
    diagnose the problem.
    
    Fetchmail won't poll this mailbox again until you restart it.
ca: Això pot voler dir que el servidor de correu està encallat, que el vostre
    servidor SMTP té algun problema, o que la vostra bústia al servidor s'ha
    corromput per error.  Podeu provar `fetchmail -v -v' per mirar de
    diagnosticar el problema.
    
    Aquesta bústia no es tornarà a comprovar fins que reinicieu el fetchmail.

en: This is fetchmail release %s
ca: fetchmail versió %s

en: Timestamp syntax error in greeting
ca: Error de sintaxi a la marca horària

en: Token Length %d disagrees with rxlen %d
ca: La mida del component %d no concorda amb rxlen %d

en: Token length error
ca: La mida del component és incorrecta

en: Too many mails skipped (%d > %d) due to transient errors for %s
ca: Hi ha excessius errors transitoris (%d > %d) a %s

en: Try adding the --service option (see also FAQ item R12).
ca: Proveu l'opció --service (vegeu també el punt R12 de les PMF).

en: Trying to connect to %s/%s...
ca: S'intenta la connexió a %s/%s...

en: Trying to continue with unqualified hostname.
    DO NOT report broken Received: headers, HELO/EHLO lines or similar problems!
    DO repair your /etc/hosts, DNS, NIS or LDAP instead.
ca: S'intenta continuar amb el nom de màquina sense qualificar.
    No informeu sobre capçaleres Received o línies HELO/EHLO incorrectes, o
    problemes similars!
    Intenteu corregir el fitxer /etc/hosts, DNS, NIS o LDAP.

en: Turnaround now...
ca: S'inicia l'intercanvi de rols...

en: Unable to open kvm interface. Make sure fetchmail is SGID kmem.
ca: No es pot obrir la interfície kvm.  Assegureu-vos que el SGID del fetchmail és kmem.

en: Unable to parse interface name from %s
ca: El nom d'interfície %s no és vàlid

en: Unable to process ATRN request now
ca: No és possible processar la petició ATRN en aquest moment

en: Unable to queue messages for node %s
ca: No s'han pogut posar a la cua els missatges de %s

en: Undefined protocol request in POP3_auth
ca: Petició indefinida durant el procés d'autenticació POP3

en: Unexpected non-503 response to LMTP EOM: %s
ca: Resposta inesperada en finalitzar el missatge LMTP: %s

en: Unknown ETRN error %d
ca: Error ETRN no identificat %d

en: Unknown Issuer CommonName
ca: Nom comú de l'expedidor desconegut

en: Unknown ODMR error "%s"
ca: Error ODMR no identificat "%s"

en: Unknown Organization
ca: Organització desconeguda

en: Unknown Server CommonName
ca: Nom comú del servidor desconegut

en: Unknown login or authentication error on %s@%s
ca: Error de login o autenticació a %s@%s

en: Unknown system error
ca: Error no identificat del sistema

en: Unwrapped security level flags: %s%s%s
ca: Indicadors del nivell de seguretat desempaquetats: %s%s%s

en: User authentication (l=%d):
ca: Autenticació de l'usuari (l=%d):

en: User challenge:
ca: Prova de l'usuari:

en: Using service name [%s]
ca: S'usa el nom de servei [%s]

en: Value of string '%s' is %s than %d.
ca: La cadena '%s' té un valor %s a %d.

en: WARNING: Running as root is discouraged.
ca: ATENCIÓ: Executar el fetchmail com a root no és recomanable.

en: Warning: "Maillennium POP3" found, using RETR command instead of TOP.
ca: Atenció: detectat servidor POP3 "Maillennium", s'usa RETR en lloc de TOP.

en: Warning: Issuer CommonName too long (possibly truncated).
ca: Atenció: El nom és massa llarg (pot estar escapçat).

en: Warning: Issuer Organization Name too long (possibly truncated).
ca: Atenció: El nom és massa llarg (pot estar escapçat).

en: Warning: SSL_set_tlsext_host_name(%p, "%s") failed (code %#lx), trying to continue.
ca: Atenció: la rutina SSL_set_tlsext_host_name(%p, "%s") ha fallat (codi %#lx), s'intenta continuar.

en: Warning: X509_VERIFY_PARAM_set1_host(%p, "%s") failed (code %#x), trying to continue.
ca: Atenció: la rutina X509_VERIFY_PARAM_set1_host(%p, "%s") ha fallat (codi %#x), s'intenta continuar.

en: Warning: ignoring bogus data for message sizes returned by the server.
ca: Atenció: s'ignora informació errònia sobre la mida dels missatges.

en: Warning: multiple mentions of host %s in config file
ca: Atenció: el servidor %s apareix duplicat al fitxer de configuració

en: Warning: received malformed challenge to "AUTH(ENTICATE) NTLM"!
ca: Atenció: prova mal formada en resposta a "AUTH(ENTICATE) NTLM"!

en: Warning: the connection is insecure, continuing anyways. (Better use --sslcertck!)
ca: Atenció: la connexió no és segura, però es continua igualment.  (Millor que
    utilitzeu --sslcertck!)

en: We've run out of allowed authenticators and cannot continue.
ca: No queda cap mecanisme permès d'autenticació, no es pot continuar.

en: Write error on fetchids file %s: %s
ca: Error en escriure al fitxer d'identificadors %s: %s

en: Writing fetchids file.
ca: S'escriu el fitxer d'identificadors.

en: Yes, their IP addresses match
ca: Afirmatiu, les adreces IP coincideixen

en: You have no mail.
ca: No teniu correu.

en: Your OpenSSL version does not support SSLv3.
ca: La vostra versió d'OpenSSL no suporta SSLv3.

en: Your OpenSSL version does not support TLS v1.1.
ca: La vostra versió d'OpenSSL no suporta TLS v1.1.

en: Your OpenSSL version does not support TLS v1.2.
ca: La vostra versió d'OpenSSL no suporta TLS v1.2.

en: Your OpenSSL version does not support TLS v1.3.
ca: La vostra versió d'OpenSSL no suporta TLS v1.3.

en: about to deliver with: %s
ca: a punt de lliurar amb: %s

en: activity on %s -noted- as %d
ca: activitat a %s detectada en %d

en: activity on %s checked as %d
ca: activitat a %s, comprovada en %d

en: activity on %s was %d, is %d
ca: activitat a %s abans %d, ara %d

en: analyzing Received line:
    %s
ca: s'analitza la línia Received:
    %s

en: attempt to re-exec fetchmail failed
ca: la reinicialització del fetchmail ha fallat

en: attempt to re-exec may fail as directory has not been restored
ca: la reinicialització pot fallar perquè el directori no s'ha restaurat

en: awakened at %s
ca: despertat el %s

en: awakened by %s
ca: despertat per %s

en: awakened by signal %d
ca: despertat per un senyal %d

en: background
ca: en segon terme

en: bogus EXPUNGE count in "%s"!
ca: el valor EXPUNGE a "%s" és erroni!

en: bogus message count in "%s"!
ca: el recompte de missatges a "%s" és erroni!

en: bogus message count!
ca: recompte de missatges erroni!

en: can't even send to %s!
ca: ni tan sols és possible enviar a %s!

en: can't raise the listener; falling back to %s
ca: el servidor no respon; s'utilitzarà %s

en: cannot create socket: %s
ca: no es pot crear el socket: %s

en: challenge mismatch
ca: les proves no coincideixen

en: client/server protocol
ca: de protocol client/servidor

en: client/server synchronization
ca: de sincronització client/servidor

en: connected.
ca: connectat.

en: connection failed.
ca: la connexió ha fallat.

en: connection to %s:%s [%s/%s] failed: %s.
ca: la connexió a %s:%s [%s/%s] ha fallat: %s.

en: could not decode BASE64 challenge
ca: no s'ha pogut desxifrar la prova BASE64

en: could not decode BASE64 ready response
ca: no es pot desxifrar la resposta BASE64

en: could not decode initial BASE64 challenge
ca: no es pot desxifrar la prova BASE64 inicial

en: could not get current working directory
ca: no es pot determinar el directori de treball actual

en: could not open %s to append logs to
ca: no es pot obrir %s per a afegir-hi registres

en: couldn't fetch headers, message %s@%s:%d (%d octets)
ca: falten les capçaleres, %s@%s:%d (%d octets)

en: couldn't find HESIOD pobox for %s
ca: no s'ha trobat cap bústia HESIOD per %s

en: couldn't find canonical DNS name of %s (%s): %s
ca: no s'ha trobat el nom canònic DNS de %s (%s): %s

en: couldn't time-check %s (error %d)
ca: no s'ha pogut comprovar la data de %s (error %d)

en: couldn't time-check the run-control file
ca: no s'ha pogut obtenir la data de modificació del fitxer rc

en: dec64 error at char %d: %x
ca: error dec64 al caràcter %d: %x

en: decoded as %s
ca: s'ha desxifrat com a %s

en: discarding new UID list
ca: es descarta la nova llista d'identificadors

en: dup2 failed
ca: la rutina dup2 ha fallat

en: end of input
ca: final de l'entrada

en: error writing message text
ca: error en escriure el text del missatge

en: execvp(%s) failed
ca: la rutina execvp(%s) ha fallat

en: expunge failed
ca: ha fallat l'expurgació

en: fetchlimit %d reached; %d message left on server %s account %s
     | fetchlimit %d reached; %d messages left on server %s account %s
ca[0]: s'ha assolit el límit de %d; queda %d missatge al servidor %s compte %s
ca[1]: s'ha assolit el límit de %d; queden %d missatges al servidor %s compte %s

en: fetchmail authentication OK on %s@%s
ca: El fetchmail ha obtingut autenticació per %s@%s

en: fetchmail authentication failed on %s@%s
ca: fetchmail: Ha fallat l'autenticació per %s@%s

en: fetchmail sees repeated timeouts
ca: El fetchmail exhaureix el temps d'espera repetidament

en: fetchmail: %s configuration invalid, RPOP requires a privileged port
ca: fetchmail: la configuració de %s no és vàlida, RPOP requereix un port privilegiat

en: fetchmail: %s configuration invalid, specify positive port number for service or port
ca: fetchmail: la configuració de %s no és vàlida, el port no pot ser número negatiu

en: fetchmail: %s fetchmail at %ld killed.
ca: fetchmail: el fetchmail %s a %ld ha estat finalitzat.

en: fetchmail: Cannot detach into background. Aborting.
ca: fetchmail: No es pot passar a segon terme.  S'avorta.

en: fetchmail: Error: idle mode does not work for multiple folders or accounts!
ca: fetchmail: Error: el mode idle no funciona amb múltiples carpetes o comptes!

en: fetchmail: another foreground fetchmail is running at %ld.
ca: fetchmail: hi ha un altre fetchmail funcionant en primer terme a %ld.

en: fetchmail: background fetchmail at %ld awakened.
ca: fetchmail: el fetchmail en segon terme a %ld s'ha despertat.

en: fetchmail: can't accept options while a background fetchmail is running.
ca: fetchmail: no s'admeten opcions mentre funciona un altre fetchmail en segon terme.

en: fetchmail: can't check mail while another fetchmail to same host is running.
ca: fetchmail: no es pot comprovar el correu mentre funciona un altre procés fetchmail a la mateixa màquina.

en: fetchmail: can't find a password for %s@%s.
ca: fetchmail: no s'ha trobat cap contrasenya per a %s@%s.

en: fetchmail: can't poll specified hosts with another fetchmail running at %ld.
ca: fetchmail: no es poden comprovar els servidors especificats mentre hi ha un altre fetchmail funcionant a %ld.

en: fetchmail: elder sibling at %ld died mysteriously.
ca: fetchmail: un procés del fetchmail ha finalitzat misteriosament a %ld.

en: fetchmail: error killing %s fetchmail at %ld; bailing out.
ca: fetchmail: error en finalitzar el fetchmail %s a %ld; es deixa estar.

en: fetchmail: error opening lockfile "%s": %s
ca: fetchmail: error en obrir el fitxer de bloqueig "%s": %s

en: fetchmail: error reading lockfile "%s": %s
ca: fetchmail: error en llegir el fitxer de bloqueig "%s": %s

en: fetchmail: fork failed
ca: fetchmail: la rutina fork ha fallat

en: fetchmail: interface option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
ca: fetchmail: l'opció `interface' només està suportada a Linux (sense IPv6) i FreeBSD

en: fetchmail: invoked with
ca: fetchmail: invocat amb

en: fetchmail: malloc failed
ca: fetchmail: la rutina malloc ha fallat

en: fetchmail: monitor option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
ca: fetchmail: l'opció `monitor' només està suportada a Linux (sense IPv6) i FreeBSD

en: fetchmail: no mailservers have been specified.
ca: fetchmail: no heu especificat cap servidor de correu.

en: fetchmail: no other fetchmail is running
ca: fetchmail: no hi ha cap altre fetchmail executant-se

en: fetchmail: socketpair failed
ca: fetchmail: la rutina socketpair ha fallat

en: fetchmail: thread sleeping for %d sec.
ca: fetchmail: fil adormit durant %d segons.

en: fetchmail: warning: no DNS available to check multidrop fetches from %s
ca: fetchmail: atenció: no hi ha DNS disponible per inferir els destinataris de %s

en: foreground
ca: en primer terme

en: forwarding and deletion suppressed due to DNS errors
ca: s'omet el reenviament i l'eliminació a causa d'errors de DNS

en: forwarding to %s
ca: es reenvia a %s

en: found Received address `%s'
ca: la línia Received conté l'adreça `%s'

en: get_ifinfo: malloc failed
ca: get_ifinfo: malloc ha fallat

en: get_ifinfo: sysctl (iflist estimate) failed
ca: get_ifinfo: sysctl (iflist estimate) ha fallat

en: get_ifinfo: sysctl (iflist) failed
ca: get_ifinfo: sysctl (iflist) ha fallat

en: getaddrinfo("%s","%s") error: %s
ca: getaddrinfo("%s","%s") ha fallat: %s

en: handshake failed at protocol or connection level.
ca: la salutació ha fallat a nivell de protocol o connexió.

en: id=%s (num=%d) was deleted, but is still present!
ca: id=%s (núm=%d) s'havia esborrat, però hi segueix sent!

en: id=%s (num=%u) was deleted, but is still present!
ca: id=%s (núm=%u) s'havia esborrat, però hi segueix sent!

en: incorrect header line found - see manpage for bad-header option
ca: capçalera incorrecta - vegeu l'opció bad-header en el manual

en: interval not reached, not querying %s
ca: l'interval no ha finalitzat, no es comprova %s

en: invalid IP interface address
ca: l'adreça IP de la interfície no és vàlida

en: invalid IP interface mask
ca: la màscara IP de la interfície no és vàlida

en: kerberos error %s
ca: error de kerberos: %s

en: krb5_sendauth: %s [server says '%s']
ca: krb5_sendauth: %s [el servidor diu '%s']

en: larger
ca: superior

en: line accepted, %s is an alias of the mailserver
ca: acceptada, %s és un àlies del servidor de correu

en: line rejected, %s is not an alias of the mailserver
ca: rebutjada, %s no és un àlies del servidor de correu

en: line: %s
ca: línia: %s

en: lock busy on server
ca: de compte ocupat

en: lock busy!  Is another session active?
ca: compte ocupat!  Hi ha alguna altra sessió activa?

en: mail expunge mismatch (%d actual != %d expected)
ca: el valor EXPUNGE no coincideix (%d real != %d esperat)

en: mail from %s bounced to %s
ca: missatge de %s retornat a %s

en: mailbox selection failed
ca: ha fallat la selecció de bústia

en: malloc failed
ca: la rutina malloc ha fallat

en: mapped %s to local %s
ca: s'assigna %s al nom local %s

en: mapped address %s to local %s
ca: s'assigna l'adreça %s al nom local %s

en: message %s@%s:%d was not the expected length (%d actual != %d expected)
ca: %s@%s:%d no té la mida esperada (%d real != %d esperada)

en: message has embedded NULs
ca: el missatge conté caràcters NUL

en: missing IP interface address
ca: falta l'adreça IP de la interfície

en: missing or bad RFC822 header
ca: de capçalera RFC822

en: name %d: cannot create socket family %d type %d: %s
ca: nom %d: no és pot crear el socket, família %d, tipus %d: %s

en: name %d: connection to %s:%s [%s/%s] failed: %s.
ca: nom %d: la connexió a %s:%s [%s/%s] ha fallat: %s.

en: nameserver failure while looking for '%s' during poll of %s: %s
ca: error en resoldre el nom '%s' quan es comprovava %s: %s

en: nameserver failure while looking for `%s' during poll of %s.
ca: error en resoldre el nom '%s' quan es comprovava %s.

en: no Received address found
ca: la línia Received no conté adreces

en: no address matches; forwarding to %s.
ca: cap adreça coincideix; es reenvia a %s.

en: no address matches; no postmaster set.
ca: cap adreça coincideix; no hi ha postmaster.

en: no local matches, forwarding to %s
ca: no coincideix cap nom local, es reenvia a %s

en: no recipient addresses matched declared local names
ca: el destinatari no coincideix amb cap nom local declarat

en: non-null instance (%s) might cause strange behavior
ca: instància no nul·la (%s), pot provocar comportament estrany

en: normal termination, status %d
ca: finalització normal, estat %d

en: not swapping UID lists, no UIDs seen this query
ca: s'omet l'intercanvi de llistes d'identificadors, no s'han trobat identificadors en aquesta comprovació

en: passed through %s matching %s
ca: ha passat per %s, que coincideix amb %s

en: poll of %s skipped (failed authentication or too many timeouts)
ca: se salta la comprovació de %s (l'autenticació ha fallat o s'ha exhaurit el temps massa cops)

en: post-connection command failed with status %d
ca: l'ordre de postconnexió ha fallat amb estat %d

en: post-connection command terminated with signal %d
ca: l'ordre de postconnexió ha estat finalitzada per un senyal %d

en: pre-connection command failed with status %d
ca: l'ordre de preconnexió ha fallat amb estat %d

en: pre-connection command terminated with signal %d
ca: l'ordre de preconnexió ha estat finalitzada per un senyal %d

en: principal %s in ticket does not match -u %s
ca: el principal del bitllet %s no coincideix amb -u %s

en: protocol error
ca: error de protocol

en: protocol error while fetching UIDLs
ca: error de protocol quan es rebien identificadors de missatges

en: re-poll failed
ca: ha fallat un intent subsegüent de comprovar el correu

en: reading message %s@%s:%d of %d
ca: es llegeix %s@%s:%d de %d

en: realloc failed
ca: la rutina realloc ha fallat

en: receiving message data
ca: es reben les dades del missatge

en: recipient address %s didn't match any local name
ca: l'adreça del destinatari %s no coincideix amb cap nom local

en: restarting fetchmail (%s changed)
ca: es reinicia el fetchmail (%s ha canviat)

en: running %s (host %s service %s)
ca: s'executa %s (màquina %s, servei %s)

en: search for unseen messages failed
ca: ha fallat la cerca de missatges no llegits

en: seen | seen
ca[0]: llegit
ca[1]: llegits

en: selecting or re-polling default folder
ca: se selecciona o es torna a comprovar la carpeta per omissió

en: selecting or re-polling folder %s
ca: se selecciona o es torna a comprovar la carpeta %s

en: server option after user options
ca: hi ha opcions de servidor després de les opcions d'usuari

en: server recv fatal
ca: resposta fatal del servidor

en: skipping message %s@%s:%d
ca: no es recull %s@%s:%d

en: skipping message %s@%s:%d (%d octets)
ca: no es recull %s@%s:%d (%d octets)

en: skipping poll of %s, %s IP address excluded
ca: no es comprova %s, l'adreça IP %s està exclosa

en: skipping poll of %s, %s down
ca: no es comprova %s, %s està apagada

en: skipping poll of %s, %s inactive
ca: no es comprova %s, %s està inactiva

en: sleeping at %s for %d seconds
ca: adormit el %s durant %d segons

en: smaller
ca: inferior

en: smtp listener protocol error
ca: error de protocol del servidor smtp

en: socket
ca: de socket

en: starting fetchmail %s daemon
ca: s'inicia el dimoni fetchmail %s

en: syslog and logfile options are both set, ignoring syslog, and logging to %s
ca: Heu especificat tant syslog com logfile, s'ignora syslog i s'escriu a "%s"

en: terminated with signal %d
ca: s'ha finalitzat amb senyal %d

en: timeout after %d seconds waiting for %s.
ca: temps exhaurit després de %d segons esperant lliurar via %s.

en: timeout after %d seconds waiting for listener to respond.
ca: temps exhaurit després de %d segons esperant el servidor SMTP.

en: timeout after %d seconds waiting for server %s.
ca: temps exhaurit després de %d segons esperant %s.

en: timeout after %d seconds waiting to connect to server %s.
ca: temps exhaurit després de %d segons esperant connectar amb %s.

en: timeout after %d seconds.
ca: temps exhaurit després de %d segons.

en: undefined
ca: no identificat

en: unknown
ca: desconegut

en: unknown (%s)
ca: desconegut (%s)

en: unsupported protocol selected.
ca: el protocol seleccionat no està suportat.

en: usage:  fetchmail [options] [server ...]
ca: sintaxi: fetchmail [opcions] [servidor ...]

en: warning: Do not ask for support if all mail goes to postmaster!
ca: atenció: No us queixeu si tot el correu va al postmaster!

en: warning: multidrop for %s requires envelope option!
ca: atenció: la configuració de %s requereix l'opció envelope!

en: will idle after poll
ca: s'entrarà en mode IDLE després de la comprovació

en: writing RFC822 msgblk.headers
ca: s'escriuen les capçaleres RFC822
